* Incepand cu data de 18.05.2020, Scoala de soferi Elit isi reia activitatea.*

In contextul prevenirii riscului de imbolnavire cu COVID-19, Scoala de soferi Elit a aplicat o serie de masuri in scopul asigurarii securitatii si sanatatii cursantilor, dar si pentru sprijinirea angajatilor in derularea activitatii.

Aceste masuri sunt necesare in scop preventiv, dar si in vederea garantarii cursantilor, cat si a angajatilor ca activitatea se va desfasura in conditii optime, respectandu-se normele impuse de autoritati.

LA SCOALA DE SOFERI ELIT INVETI SA CONDUCI IN SIGURANTA!

Odata cu schimbarile produse in lume, si motto-ul nostru a capatat mai multa insemnatate. In momentul acesta, prin „siguranta”, nu ne mai referim doar la responsabilitatea procesului de invatare a cursantilor pentru a deveni soferi precauti, ci si la sanatatea acestora.

Pentru ca punem siguranta comunitatii Elit pe primul plan, am aplicat urmatoarele masuri:

  • In spatiul in care ne desfasuram activitatea se realizeaza dezinfectarea si igienizarea tuturor suprafetelor de catre o firma specializata;
  • S-au pus la dispozitie recipiente cu dezinfectant;
  • Toti instructorii si cursantii scolii vor purta masti, protocolul fiind obligatoriu pe tot parcursul programului;
  • Masinile cu care efectuam pregatirea practica sunt dezinfectate odata la 7 zile;
  • Vom lua masuri de distantare, la pregatirea teoretica, intre cursanti, in asa fel incat vom respecta conditiile impuse de autoritati.

Suntem la dispozitia dumneavoastra pentru a va ajuta sa va atingeti scopul!