Directorul scolii de soferi ELIT este unul dintre cei mai pasionati oameni cand vine vorba de condus. Pentru ca si-a descoperit chemarea de la o varsta frageda, fiind mereu interesat de masini, parcursul sau in acest domeniu este firesc.

Cu un palmares impresionant ca si co-pilot, Horatiu Baltador si-a facut un renume in competitiile de raliu. De la prima masina condusa pana la cea de raliu, a fost un drum lung si plin de provocari, insa cu multe lectii invatate si oameni apropiati care i-au fost alaturi.

Caracterul lui Horatiu este evidentiat prin rabdarea si intelegerea de care da dovada in orice situatie, ceea ce il si recomanda pentru a fi accesibil cursantilor scolii de soferi ELIT. Pe langa pasiunea sa ca si sofer de raliu, Horatiu s-a remarcat prin modul in care pune suflet in orice proiect in care este implicat. Scoala de soferi ELIT este business-ul pe care l-a inceput alaturi de cei mai apropiati profesionisti, punand accentul pe experienta de peste 16 ani a instructorilor si bunastarea tuturor celor implicati.

Pentru ca rezultatele sale sunt intotdeauna de top, Horatiu Baltador isi doreste ca toti cursantii care trec pragul scolii de soferi ELIT sa experimenteze placerea condusului, sa aprofundeze cunostiintele legate de aceasta activitate si sa promoveze cu succes examenul pentru permisul auto.