Avem deosebita placere de a va anunta ca anul acesta, Scoala de Soferi Elit, se va implica cu entuziasm, pentru al doilea an consecutiv, in organizarea Raliului Sibiului.

Scoala de Soferi Elit este si in 2021 partener oficial al celei mai importante competitii de raliul a momentului, avand misiunea de a creste exponential interesul si prestigiul motorsportului in Sibiu.

Luna iulie aduce la Sibiu cele mai cunoscute, indragite si titrate echipaje de raliu din Romania, iar echipajul format din directorul Scolii de Soferi Elit, Horatiu Baltador si pilotul Alex Ardelean, se va afla si anul acesta la linia de start a Raliului Sibiului. Sa nu uitam ca in anul 2020, cei doi s-au clasat pe locul 3 la Swift Cup si pe locul secund la clasamentul final al echipelor, alaturi de echipa Sibiu Racing Team.

Pasiunea pentru condus si pentru masini a lui Horatiu Baltador, directorul Scolii de Soferi Elit, nu s-a oprit doar la crearea unei scoli de soferi de renume, ci a mers si mai departe devenind astfel copilot si oranizator de raliu. Odata cu aceasta extindere a orizontului lui Horatiu, Scoala de Soferi Elit a devenit mai mult decat o simpla Scoala de Soferi, a devenit partener oficial al celui mai important eveniment sibian, sustinand astfel curajul, determinarea si indeplinirea viselor oricarui iubitor si pasionat al sportului cu motor.

Prin implicarea directa a Școlii de Șoferi ELIT in organizarea Raliului Sibiului, Horatiu Baltador doreste sa arate sibienilor faptul ca aceasta nu este doar o simpla scoala de soferi, ci este o scoala care creste de la an la an, este o scoala care se pozitioneaza aproape de comunitatea sibienilor, o scoala care sprijina si se implica, fizic si sufleteste, in dezvoltarea motorsportului romanesc si in evenimente emblematice pentru Sibiu.

Sibiu Racing Team impreuna cu Scoala de Soferi Elit, va asteapta in numar cat mai mare pe 29 iulie, in Piata Mare din Sibiu la start-ul festiv. Va vor astepta o atmosfera exceptionala, echipe de renume si multa adrenalina. Alegeti-va preferatii si veniti sa ii sustineti la cel mai important eveniment al momentului!