Atunci cand roadele muncii noastre nu intarzie sa apara, nu putem decat sa ne bucuram si sa le impartasim. Satisfactia cea mai mare pentru noi este multumirea clientilor deveniti cursanti, ajunsi soferi si castigati ca prieteni.

La Scoala de soferi ELIT mereu am considerat ca primordiala trebuie sa fie calitatea serviciilor pe care o oferim cursantilor care ne trec pragul. Preocuparea noastra pentru standarde inalte include toate aspectele care vin in contact cu viitorii soferi. Constanta Soloviov, cursanta noastra de luna trecuta, a observant asta si ne-a laudat pe categorii:  

Sala de legislatie : una moderna echipata „cu de toate” asa cum ne place noua si, mai ales, cu un profesor bun.

Mihaela Baltador

Masinile : noi, confortabile, usor de manevrat. Iar probabilitatea sa „moara” motorul, este una foarte mica.

Profesorii : Gigi Catalina – explica legislatia in asa mod ca degraba nu o vei uita.

                  Horatiu Baltador – fiind co-pilot de raliu are o experienta vasta ca sofer, eu pot sa zic ca e foarte calm si rabdator.                              

                  Mihaela este cea care te intampina de indata ce intri pe usa. Zambetul larg si buna dispozitie sunt prezente zilnic. Tot ea te indruma pentru realizarea dosarului cu toate documentele necesare pentru a incepe scoala.

Concluzia : o echipa de oameni faini, o scoala de soferi moderna cu masini noi. Recomand cu mare drag aceasta școala.”

Paul Adrian Simion, proaspat devenit major, admis la examenul teoretic si care urmeaza sa sustina traseul, a dorit sa ne multumeasca pe rand: “… domnului Gigi Catalina unul dintre cei mai profesionalisti si in acelasi timp carismatici profesori de legislație rutiera. Domnului Horatiu Baltador, nu exista cuvinte pentru a-l descrie, o persoana prompta, corecta si obiectiva. Un om exceptional cu o poveste uimitoare. De asemenea, doamnei Mihaela care este mereu acolo sa ne ajute mereu cu zambetul pe buze mereu si cu aceeasi voce blanda. Recomand oricui Școala de șoferi ELIT. Indiferent de varsta, greutati si nesiguranta, veti gasi oameni frumosi si buni, masini de ultima generatie si un gram de bucurie in fiecare moment. Pe tot parcursul scolii am participat cu cel mai mare drag atat la orele de legislatie, cat si la sedintele de conducere, si am ajuns fara nici un fel de problema sa promovez examenul teoretic din prima incercare. Stiu ca in Sibiu doar 30% dintre candidati promoveaza, iar asta este o mare realizare pentru mine mai ales la varsta de 18 ani. Sunt sigur ca nu ar fi fost posibil fara voi. Cu sinceritate va multumesc 😁”

Gigi Catalina

Desi aprecierile pentru pregatirea si profesionismul echipei ne fac cinste, suntem recunoscatori si celor care ne apreciaza si spatiul in care se desfasoara activitatea. Ne-am dorit ca elevii nostri sa se simta “confortabil intr-o atmosfera primitoare” asa cum ne-a marturisit si Aurel ca a fost in cazul lui.

Am reusit sa facem din sediul nostru din Str. Luptei nr. 36 (Cedonia) Sibiu un spatiu incapator si luminos, dotat cu toate echipamentele si materialele necesare. Nicoleta a fost foarte multumita ca a intalnit “o echipa organizata intr-un spatiu utilat cu toate facilitatile de care am avut nevoie. Profesionisti in adevaratul sens al cuvantului.

Parerile tuturor cursantilor nostri cumulate cu rezultatele pozitive din urma examenelor sunt dovada ca ne facem treaba cu succes. Avem satisfactia muncii facute cu simt de responsabilitate si este ceea ce incurajeaza sa evoluam in fiecare zi cat mai mult. Va multumim!